Lukker 04/12-2024 19:03:00
Halskæde af 18 kt. guld. Vægt ca. 66 g. L. 45 cm.
BUDT 25000,- DKK
224 stk PI Void XL regnvandskassette B1000xH250XD1000 mm ubrugte
1 ubrugt servomotor
17 visninger
Heuer Carrera af stål, ref. 3647. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, Valjoux 92. 1960'erne. Læderrem. Ø 36 mm. Serviceret december 2023. Kvittering for dette medfølger.
BUDT 23000,- DKK
Krybbespil af udskåret og bemalet træ med Jomfru Maria, diverse dyr, De tre vise mænd og hyrderne som betragter Jesusbarnet. Antageligt tysk. 20. årh. I alt 21 figurer. Stald H. 38. L. 87. D. 39.
Et par fine dobbeltløbede jernbeslåede Wender flintlåspistoler af Urbain Saive ca. 1690 med kvindebuste i sølv på kolbekapperne, dråbeformede blanke tomskilte, låse mærket VRBAIN DE SAIVE, slyngede sideblikke med udyrshoveder, ca. 31 cm. lange piver i kaliber ca. 13,5 mm. bagtil ottekantede fortil runde mærket VS. Piberne drejes ved at påvike en pal forrest på aftrækkerbøjlen. På forskæfternes ene side en horndubbet ladestok i træ. (2)
Mål: LxB: 180x100 cm.
Hitachi/hikoki stiksav ubrugt
KOKKEKNIV, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte af pakkatræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Fin fisker båd. Trailer kan ikke indregistrere ABC 4HK - Jolle
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 180 Chassis T35 L3. 1st. Indreg: 01-10-2020. Synet: 25-09-2020. Km-tæller viser: 383656.
BUDT 7100,- DKK