Lukker 05/12-2024 18:33:00
Omega Armbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 166037. Mekanisk værk med automatisk optræk. Kaliber 565. Omega milanese lænke af 18 kt. guld omkreds ca. 19 cm. Ø 33,5 mm. Vægt ca. 72 g. 1958. Afkortet stykke medfølger.
BUDT 20000,- DKK
WOKPANDE 30 cm. Hybrid nonstick wokpande i høj kvalitet, tåler metalredskaber, 3-lags bund. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugt inkl. Låg
Toftegaard Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på 0.03 ct. Vægt ca. 4 g. B. 7 mm. Str. 54.
12 pakker tusser ,bla til at skrive på sko, tøj med mere, ubrugte
TOPSÆT, BATO.
Bundventil 6 stk waste fixed open, Qtoo, krom. Ubrugt
1853. 4 RBS Thiele II, mørk rødbrun. Plade II. Meget smukt mærke med centrisk nr.stempel 51 (Odense). Attest Jørgensen. Pragteksemplar [ 1IIb ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) U.T. Sign. på bagsiden Carstensen med datering 110998–5. Olie på lærred. 70×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Julebowle af porcelæn, dekoreret i farver med nisse, gran og kogler. Tegnet af Henrik Wiberg. Royal Copenhagen. H. 15 cm. Diam. 33,5 cm.
BUDT 1150,- DKK
Dansk møbeldesign Fritstående to-personers sofa med stel af eg, betrukket med rødt uld. 1940'erne. L. 146.
16 visninger
BUDT 275,- DKK
Er blevet opstartet ved besigtigelse. NB: Budgivningen omfatter 2 stk. generatorer ! SDMO 4500 - kVA 5,2 / KW 4,2 / AMP 13,9 / 230V
Louis Vuitton “Alma” taske af grønt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og grønt ruskindsfor. H. 25 x B. 30 x D. 17 cm. 1996.