Lukker 28/11-2024 08:07:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bogballe B- Bogballe B-700
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Grønland, Styrelsen af kolonierne i Grønland, 5 kr u. år (1913), nr. 30000, Daugaard Jensen / Munch, Sieg 61B, Pick 14, lettere fejltrykt ved nr. og til venstre under KRONER samt blækafsmitning fra anden seddel på revers
Møntbreve. 1977–1978. Samling “Medaljerne fra Verdens Nationer” med i alt 68 frankerede kuverter fra forskellige lande, alle med indsatte medaljer i Sterlingsølv og tilhørende landebeskrivelser. Opsat i original samleræske [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Jan Voss (f. Hamburg 1936) Uden titel. Sign. Voss 90, 2/30. Træsnit i farver. Bladstørrelse 160×120. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Dmg. Château Montrose, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2020 A (hf/in). Owc.
BUDT 3900,- DKK
PALLE med diverse spånskruer, forskellige størrelser.
- Lastebil som har vært brukt til å kjøre vannflasker til kunder. Se bilder. - Bilen har vært i drift frem til i dag. - 2 sett med dekk medfølger. Feil ved bilen: Det oppstår til tider feil med bremse/luftsystemet på bilen. Dette må sjekkes opp i. Byttet 4 krets ventil, men feilen oppstår fortsatt. Bilen er kjørbar! Eu godkjent frem til 15.1.25 PS: Vannflasker medfølger ikke, samt annet utstyr som er løst i lasterommet.
PALLE med diverse spraymaling, 300ml.
KNALLERT, Tomos Standard. Km-tæller viser: 12181.
Sybord på hjul fra 60'erne. Den har 1 stk. skuffe med inddeling, samt garnkurv flet. Den måler 65 x 41 x H: 52 cm. Dansk Møbelproducent. Med alm. brugsspor. MOMSFRI
Micodan MK1 organic 5,5kW komprimator. Årgang 2010. 14m3. Egenvægt 3710kg. Komprimatoren er funktionsdygtig. Hjælp med læsning tilbydes.
Pablo Picasso, efter Udstillingsplakat. Tryksign. Litografisk plakat. Bladstørrelse 76×50. Uindrammet. Litteratur: Czwiklitzerer, Pablo Picasso Plakate 1923–1973", nr. 390.
Ca. 105 stk Hvide Busseronne Alle str. Fra L til 3XL