Lukker 28/11-2024 08:46:00
Meget velholdt maskine. - Er næsten som ny, meget lidt brugt. - Arbejdsbredde 3,6 mete Fella TS 351 DN
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le grand oiseau familier”. Sign. Corneille 77, E/A. Radering. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Den provisoriske Regering, 1848, 4 Thaler - 10 Mark S-H Courant, Folio 440, No. 42147, Sieg 15, Pick A489, lille papirtab i nedre margin Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr
1852. 2 RBS Thiele. Plade I, nr. 19. Type 3. Pænt, letstemplet eksemplar. Attest Nielsen [ 2b ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 , ubrugt
Georg Emil Libert (f. København 1820, d. sst. 1908) Fjordparti på en skyet sommerdag, antagelig fra Norge. Sign. G. Emil Libert 91. Olie på lærred. 48×58. Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner 2011, nr. 1106/1048.
1967. Fr.IX, 60 øre, rød. FEJLPERFORERET (del af øvre mærker). Postfrisk 10-STRIBE [ 461 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Grenreo ABC Grenreoler
POPCORNMASKINE, 230V, rød, til både prof og privat brug. Modellen er fødevaregodkendt. Den er udført i en god kvalitet, med autentisk tivoli design. Måler 56x42x76 cm. Tilsuttes 220v-240v/ 50-60hz. Aftagelig teflon belagt gryde som sikre let rengøring. Samtidig er drypbakken og skuffelågen aftagelig og udført i rustfri stål. Ubrugt. Model foto.
Peter Bonde (f. København 1958) “Persuasion”. Sign. Peter Bonde 1990. Olie på lærred. 100×81. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BÆNKESLIBER, Mannesmann M 1225-200 Dobbeltsliber 350 W.
Jaeger-LeCoultre Bordur af forgyldt messing og glas, rektangulær urskive, ref. 448. Etui medfølger. 20. årh.s midte. H. 21. B. 14. D. 6.
BUDT 5400,- DKK