Lukker 28/11-2024 12:15:00
Lot Litex våtromsprodukter -55m² Litex membranplate (38stk 244x60cm) -60-meter membranduk-rull (6stk 10-meter) -Slukmansjetter -Hjørne mansjetter innvendig -Hjørne mansjetter utvendig -Gummiert Skjøtebånd -Membrantape -Rillet rulle for selvklebende skjøtebånd -Rørmansjetter purus line -Slukmansjett serres -Slukmansjett Joti/Pipelife -Litex monteringsskruer med skive -Litex monteringsskrue uten skive -Overskuddsmateriell fra byggevarehus, kun nye/emballerte produkter
Afhentes: 4351 Kleppe, Verdalsvegen 24, Norway (via Google Maps)
10 stk Napoleon stole, hvide med hvid sæde, i rigtig pæn stand
Kinesisk figur af forgyldt metal i form af Amitayus siddende på lotustrone. Forseglet bund. Qianlong 1736–1795. Vægt 521 g. H. 12 cm. Proveniens: Se lot 129.
1 bt. Champagne “Belle Epoque”, Perrier-Jouët 1976 A (hf/in).
Frandsen børnependel(ubrugt)
Sven Havsteen-Mikkelsen (f. Argentina 1912, d. Ærøskøbing 1999) “Indmarken”. Sign. S. Havsteen-Mikkelsen samt sign. på blændrammen med titel. Olie på lærred. 72×98. Udstillet: Kunstforeningen, København. Udstillet: Den Frie, København. Udstillingsetiket på rammen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 16000,- DKK
Toiletsæde Grohe Essence med beslag. Ubrugt
ARBEJDSBORD, 1,5 mtr.
1 bt. Bourgogne Grande Ordinaire Blanc “Les Echalas”, Bernard Van Berg 2009 A (hf/in).
1913. Chr. X, 25 øre, brun. Postfrisk marginalblok med nummer 30-J. [ 72 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
Velholdt Harve. ikke meget slita Väderstad NZ3581