Lukker 04/12-2024 18:00:00
Affugter 230v, med kabel, kontrolpanel
Afhentes: På Lene Haus Vej 2, 7430 Ikast (via Google Maps)
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920) Sejlskibet “Rolf” ud for Helsingørs Kyst med Kronborg i baggrunden. Sign. 28. Juni 78 Chr. B. Olie på lærred. 17×41.
Ca 110 Ruller fibertape scrim 50 mm, ubrugt i kasser
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet, dekoreret i emaljefarver med blomstrende grene. Qianlong seglmærke, ca. 1900. H. 28 cm.
Ubekendt maler, 19. årh. Buskroser og liljer. Sign. Alma Evers 1881. Olie på lærred. 83×70.
Tre halskæder af 14 kt. hvidguld henholdsvis prydet med brillantslebne diamanter, facetslebne safirer og barok perle. Samlet vægt ca. 8 g. L. 38–40 cm. (3)
Republikken Rom, Marcus Antonius og Octavian, Denar, Ephesus, 41 f.Kr., 3,84 g, Cr. 517/2 Ex. Professor Niels Hannestad
24 pk galv. Bolte 16x100
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982) Spisebordstol af palisander. Sæde med sort, flettet papirgarn. Model 78. Formgivet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg.
Postkort. Gammelt album med ca. 200 postkort incl. flere bedre motiver, bl.a. set godt kort fra Rungsted station [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
Selges på vegne av kunde. Bilen er i solid stand. Er en tikkelyd fra motor men ellers går bilen som normalt. Nylig EU godkjent. Se video