Lukker 03/12-2024 08:10:00
3m. Mejekurv Hydrema fæste. Sælger oplyser at maskinen har stået stille en periode, men at den var funktionel ved sidste anvendelse. Der er læssemaskine på lokationen
Afhentes: CF - 8830 Tjele, Denmark (via Google Maps)
TAMROCK 200 PARABOMM BORERIGG PÅ VALTRA 8150 TRAKTOR Starter og går. Brukt i forhold til produksjon av steinblokker i forhold til brudd. Se bilder og video for nærmere detaljer. Traktor gått 12000 timer Borerigg gått 6400 timer Spesifikasjoner: Tamrock 200 parabom To hammere Valtra 8150
12 bts. Château Ducru-Beaucaillou, Saint - Julien.2. Cru Classé 2006 A (hf/in).
1854. 4 RBS Thiele III, gråbrun. Plade III, nr. 5. Fint brev fra Roskilde til København. Attest Møller [ 1IIIc ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 2005 A (hf/in). 1 bt. Château La Mission Haut Brion Grand Cru Classé, Pessac-Léognan 2004 A (hf/in). Total 2 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Står i 6740 Bramming. Projektør lamper - Fra GEWISS og Phillips. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Cartier “Criss Cross” diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.10 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Serienr. J81140. Vægt ca. 18,5 g. B. 8 mm. Str. 53. Æske medfølger.
Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009) “På Dybbøl Banke”, 1993. Sign. Bech; sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 54×62. Proveniens: Dansk privatsamling. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
MØRTELBLANDER/RØREVÆRK, variabel hastighed inkl. rørestav. Ubrugt.
Et hovedvandsæg af sølv, hjerteformet, ustremplet H. 6,5 cm. Deudover et vinbæger/fodstykke H. 7 cm, tre te-sier heraf en på tre ben, samt to små tyske lågdåser. Primært 19. årh. Vægt 171 g. (6)
Motor til New Holland T7.270 - defekt. - Sælges til reservedele. - Kan køre, men lyder ikke som den skal. - Test motor, har aldrig været monteret på en trakto New Holland T 7.270 - FPT (Iveco) motor - Defekt - Til reservedele - Se Video!
2 hydr. Cylinder ubrugt, 70x50x 570 total