Lukker 08/12-2024 19:16:00
Står i 6800 Varde. Havebord med 4 stole. Mørk bejset. Bordet er med udtræk. Total længde : 200 m. Uden udtræk : 150 cm. B: 100 cm. H: 70 cm. Sidehøjde på stolene er 46 cm. Brugt, men pæn stand. Medfølger 4 hynder. Oprydning fra bo. MOMSFRI
ALLESTED. Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Chr. IX. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- Er lige hjemkommet fra et byggeprojekt hvor de har fungeret i 2 år. - Arbejdsplatform arbejdshøjde 22 meter. - Der medfølger 2 ekstra platform forlængere af 1,5 meters længde. - Total platforms længde ca. 10,5 meter og bredde 1,5 meter. - Alle platformene er stort set identiske med små ubetydelige kosmetiske og design forskelle. - Platformene samt tilbehør kan derfor variere en smule i forhold til billedern Hek MSHF - inkl.22 meter master
BUDT 32000,- DKK
Stof, tråd og mønster til Hardager dug. Samt 2 stk. ruller med kniplede kantbånd. Brugt. Fra dødsbo, salg for advokat. MOMSFRI
Parti Plastmo Bøjninger, T-stykker Ø95 mm
To grønlandske uloer med greb af hvalben, blad fra hhv. tøndebånd og europæisk skomagerkniv. 18. og 19. årh. Greb B. 8,5 og 5. (2) Litteratur: Omtalt og afbilledet i Ove Bak: Grønland før og nu”, Aschehoug, 1987.
Bremsekaliber værktøjssæt, 21 dele. Ubrugt i opbevaringskuffert.
10 paller div. vejsalt i sække/spande (stand ukendt - har stået udenfor)(DER ER IKKE NOGET LÆSSEGREJ TIL DETTE KATALOGNUMMER, KØBER SKAL SELV SØRGER FOR DETTE)
Lækre drikkeglas i 2 størrelser med mønster. 24 små glas, samt 12 store glas med guldkant. Ubrugt i original emballage. +MOMS
Carl Wilhelm I Kolbe (f. 1757, d. 1835) Landskab med en mand, der bærer brænde hjem fra skoven. Tryksign. C.W. Kolbe. Radering. Lysmål 21×29.
Traileren er funktionel og virke Nopa Tip Trailer
Omega Genève af stål. Mekanisk værk med manuelt optræk og datovisning. Sort rem med C-spænde af stål. Ø 35 mm. 1960'erne. Omega-æske medfølger.