Lukker 08/12-2024 18:39:00
Lækre drikkeglas i 2 størrelser med mønster. 24 små glas, samt 12 store glas med guldkant. Ubrugt i original emballage. +MOMS
2 bts. Morey Saint Denis “Clos des Rosiers”, Domaine Chantal Remy 2018 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Diverse gastro bakker, køkkengrej gryder mv. se foto. (bord og vask medfølger IKKE)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk JCB 437HT T4 - 15 JCB 437HT T4 - 15 ton
BUDT 155000,- DKK
GGM Gastro Bestik- polermaskine 220V
BUDT 16500,- DKK
10 stk. Canvas-tryk, største måler ca. 80 x 60cm. Butikspris op til 399,95kr
Frederik VI, Lauenborg, 2/3 Thaler 1830 FF, H 1, Sieg 44
Gucci “Horsebit” topas- og diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med facetslebet blå topas på ca. 17.00 ct. og talrige brillantslebne diamanter. Vægt ca. 23,5 g. B. 18 mm. Str. 51. Signeret Gucci. Italienske stempler. Hver grab er designet som et bidsel prydet med talrige diamanter. Original æske medfølger.
Christian VIII, 1/5 R.B.S. 1842, H 13B, Frederik VII, rigsbankskilling 1852, 16 skilling 1857, H 12A, 10B, Christian IX, 4 skilling 1873, H 5B, i alt 4 stk. alle i smuk kvalitet
1864. 2–16 sk. LINIETAKKET. Komplet stemplet sæt. Attest Møller [ 11A-15A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk. vinterdæk, 50% mønster, 185/65 R15 samt parti nye hjul for sækkevogn
To næsten identiske “Bajixiang” skåle af porcelæn, dekorerede i farver med de lykkevarslende buddhistiske motiver. Begge mærket Guangxu 1875–1908 og fra perioden. H. 6,5 cm. Diam. ca. 10,5 cm. (2)