Lukker 02/12-2024 19:19:00
To grønlandske uloer med greb af hvalben, blad fra hhv. tøndebånd og europæisk skomagerkniv. 18. og 19. årh. Greb B. 8,5 og 5. (2) Litteratur: Omtalt og afbilledet i Ove Bak: Grønland før og nu”, Aschehoug, 1987.
BATO VÆRKTØJ. Skruetrækker sæt samt 2 stk. Tangsæt.
72 "Original" lysglas
1 tromlemotor 25cm bred
Shamballa Rubin- og ibenholthalskæde prydet med talrige polerede rubin- og ibenholtkugler, fire kugler af 14 kt. satineret guld, fire logokugler samt vedhæng af 18 kt. guld prydet med to brillantslebne diamanter trukket på sort snor. Diam. 9–10 mm. L. 50–70 cm.
“Flora Danica” skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3505. Royal Copenhagen, omkr. 1900. Diam. 25 cm.
SKOVSTED. Sjældent stjernestempel på postkort frankeret med 10 øre. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ny Grundfos pumpe for gulvvarme
Vigtigt vigtigt !!! : På billederne er der monteret et tippelad med wirehejs på lastbilen - dette tippelad medfølger ikke i købet og sælger har afmonteret det efter fotografierne er blevet lavet!!! Sælger oplyser, at der er eftermonteret partikelfilter på bilen, se billeder. Har været startet op og kørt med inden for de sidste 6 månede Volvo FL6
338 bøtter vådservietter for hænder og overflader, Wet Wipe á 80 stk. (ubrugt)
Christian IV, Breddaler (2 speciedaler) u.år, H 64B, S 24, Sieg 119.3, Dav./Sønderg. 533, 58,39 g, den meget sjældne type med initialer HB på rev. - ridser i højre adv. felt og under rytteren på rev., også flere ridser hele kanten rundt
BUDT 27000,- DKK