Lukker 08/12-2024 19:17:00
Står i 6800 Varde. Emalje skilt med Ceres. Ældre skilt. Rimelig stand. Måler : 51 x 13,2 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
3 stk trådløse høretelefoner, (3 forskellige modeller) ubrugte i kasser
Ametyst- og perlehalskæde af 8–14 kt. guld prydet med talrige oval facetslebne ametyster og talrige kulturperler. Vægt ca. 55 g. L. 43,5 cm. Æske og smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2014.
6 stk Borde 220 x 68 cm og 20 Bænke 220 x 25 cm, med brugsspor
Virkelig mange små udstiks kageforme
7 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 300 x 120 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Et par diamant- og safirørestikker af 18 kt. guld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.28 ct. og tre dråbeformede multifarvede safirer på i alt ca. 4.55 ct. Farve: F. Klarhed: VS2. Samlet vægt ca. 7 g. B. 17 mm. L. 11 mm. (2)
Louis Vuitton “Alma” taske af lilla Epi læder med sølvfarvede beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lommer og lilla ruskindsfor. Hængelås og to nøgler medfølger. H. 31 x B. 39 x D. 20 cm. 2012.
50 stk div. retro metal-skilte, ass. af 50 modeller. Måler fra 13cm til 51cm
Louis Vuitton “Noe” taske af grønt Epi læder med gyldne beslag, justerbar skulderstrop, et rum med snorelukning og grønt ruskindsfor. H. 32 x B. 28 x D. 20 cm. 1996.
1 gear str. 90, 100:1
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, variant “METEOR REGN”. Stemplet eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×