Lukker 08/12-2024 19:20:00
Står i 6800 Varde. Sølvplet, 2 tårnet. Bestik fra fransk linje, 8 gafler, 4 spiseskeer. Freja: 6 gafler. Louise : 12 gafler, 6 skeer. Mange dele. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935) “Kongemønster”. Cirkulært serveringsfad af sterlingsølv med hamret overflade. Bort smedet med reliefdekor. Georg Jensen 1945–1977. Dessin 642 C. Vægt 986 g. H. 2,5. Diam. 36.
2 stk. Tracker f. eks. Til kæledyr, montering i bil eller maskine mv. Indbygget opladeligt batteri samt tilslutning til USB. Indbygget mikrofon, så lyden fra trackerens omgivelser kan høres. Meget kompakt, bruger SIM-kort. Ubrugt
Grydesæt, 8 dele, også til induktion. Gryder: 16cm/2.1L, 18 cm/3L, 20 cm/4L samt 24 cm/6.6L. Ubrugte inkl. Låg
BUDT 290,- DKK
SKRALDESTROP, 10 mtr x 5 tons. Kasse med 10 stk.
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Sorte (B, 6, 7, 11, 13)
Står i 6800 Varde. Jutlandia bakker, 2 stk. Måler : 69 x 45 cm. H: 5 cm. Pæn stand. Trænger dog til rengøring og olie. Oprydning fra bo. MOMSFRI
A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857) Fra en pergola på Capri. Sign. A. B. 1856. Olie på træ. 22,5×31.
FREJLEV. Pænt og sjældent stjernstempel på brevkort frankeret med 5 øre Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stor og kraftig sneslynge. Aldrig brugt, da det er en overgemt model. El-start og 230v stik. Murray Ultra 1450 - Sneslynge / Snow blower
Stor håndskåret træskulptur som forestiller gravid kvinde. Måler H:130 x B:40 x D:55cm. Har stået indendørs. I pæn stand men har større flænge bagpå. MOMSFRI