Lukker 05/12-2024 10:20:00
Platforme til køre rampe Aflæsse rampe 2 stk a 2,5 x 5,9 meter. 2 stk a 2,5 x 7,0 meter.
Afhentes: TJ - 2640 Hedehusene, Denmark (via Google Maps)
UVC Box til effektiv desinficering og inaktivering af bakterier og vira. Anvendes f. eks. til nedbrydning af Coronavirus. En behandling varer 2 minutter. UVC Boxen står på stativ med hjul, så den er enkelt at flytte rundt med. Tilslutning til almindelig 220 volt lysnet. Desinfektionskammer mål: Højde 400 mm, bredde 600 mm, dybde 500 mm. Testet på Teknologisk Institut i Danmark for den bakteriedræbende effekt og udskillelse af ozon under brug. Se billederne for yderligere detaljer.
Henry støvsuger, poser, slanger + div. mundstykker
ubrugt hydraulikpumpe 12V motor
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) “Landskab”, 1982. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 42×65. Litteratur: Per Hovdenakk: “Egill Jacobsen 3. Malerier 1980–1998”, København 2011, gengivet side 69. Proveniens: Overlæge Nüchel Petersen, København. Erhvervet direkte fra kunstneren. Proveniens: Bruun Rasmussen Kunstauktioner, auktion 846, København 4. marts 2014, kat. nr. 667. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Cartier La Dona af 18 kt. guld, ref. 2903. Quartz-værk, kaliber 059. Krans med talrige brillantslebne diamanter. Krone med brillantsleben diamant. Cartier alligatorrem med Cartier foldespænde af 18 kt. guld. Ø 22×22 mm. 2007. Manual, instruktions-DVD, samt certifikat fra autoriseret forhandler Hingelberg 2007 medfølger. Dette emne er omfattet af CITES eksport/import restriktioner og kan derfor kun sendes til adresse indenfor EU eller afhentet i en af vores afdelinger. Kontakt venligst afdelingen for yderligere information.
BUDT 38000,- DKK
96 stk Snapseglas 3 cl.
Et par manchetknapper af 18 kt. guld. Vægt ca. 16 g. Diam. 1,9 cm. (2)
Kandisskrin af mælkehvidt glas med montering af messing. 19. årh. sidste halvdel. H. 9 cm. L. 11,5 cm.
100 stk. skoplader 700mm. Passer på en O&K gravemaskine. I rigtig god stand og med masser af materiel endnu. Se billede for mål. O&K Skoplader 700mm - 100 stk.
25 øre 1907, 1911, H 4, 10 øre 1907, 1910, 1912, H 5, 5 øre 1907, 1908, 1912, H6, 2 øre 1912, H 7, 1 øre 1907, H 8, i alt 10 stk. i overvejende smukke kvaliteter
LASER GRAVERE maskine. 3000 mW laser til gravering på mange overflader, f. eks. Træ, plast, læder, papir mv. F.eks. Telefoncover. Inkl. Software og materialer. Tilsluttes til PC. Ubrugt.
45,9kg. 995x398x740 mm.