Lukker 08/12-2024 14:39:00
Christian VII, skilling 1771, H 37, (16 stk.), 1/2 skilling 1771, H 38, (6), i alt 22 stk.
1 bt. Mg. Château Duhart Milon, Pauillac. 4. Cru Classé 1990 A (hf/in). Owc.
BUDT 1250,- DKK
Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976) Sofabord med stel af formbøjet, lamineret birk. Kvadratisk top af klart glas. Model Y805A. Formgivet 1946. Udført hos Artek, Finland. H. 45. L./B. 70.
500 liter lufttank, 10,5 bar
Skopa Märke: Okänt Modell: Okänt Fäste: Stora BM Skick: Begagnad, Slitage förekommer Mått: Längd: ca 1,10m Bredd: ca 2,30 m Höjd: ca 1,40m
Shamballa Diamant- og keramikarmbånd af 18 kt. guld prydet med otte polerede sorte keramikkugler med logo og syv kugler af 18 kt. guld med endestykker af 18 kt. guld med logo prydet med brillantslebne diamanter trukket på mørkebrun snor. Diam. ca. 8 mm. Justerbar L. 20–24 cm. Original æske og læderpouch medfølger.
1960–1967. Lot med 3 fine adressekort [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 55,- DKK
Gallakjole fra ophørt butik str: 40 vejl pris 1500kr , ubrugt
Danmark. SAS. Samling i kasse med diverse forsendelser. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
2 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2010 A (hf/in).
Rigsbankdaler 1814, Christiania, No. 186910 a, Sieg 6, NP A74, Pick A12 - pænt eksemplar for denne ualmindelige type
Omega Armbåndsur af stål, ref. 2639–13. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 266. 1952. Præget læderrem med C-type spænde af stål. Ø 36 mm.