Lukker 08/12-2024 15:55:00
Rigsbankdaler 1814, Christiania, No. 186910 a, Sieg 6, NP A74, Pick A12 - pænt eksemplar for denne ualmindelige type
Danmark m.v. 1851–2008. Omfattende samling opsat i i alt 37 ringbind (2 store flyttekasser). Indeholder både stemplede og **/* mærker, FDC osv. Incl. afsnit julemærker (bl.a. med helark 1926 og 1927) samt frimærker fra DVI, Færøerne, Grønland og Island [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hydraulik cylinder på hovedarm skal skiftes, den virker men er utæt og kan ikke reparere Case 580 K Turbo
BUDT 61000,- DKK
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj dekoreret med lys glasur og med indridsede mønstre i relief. Sign. HAK, stemplet Danmark. Udført hos Kähler. H. 52. Diam. 24.
- 4 WD Rendegraver. - Der er et mindre oliespild fra motor. Defekt motor. JCB 4CX eco T4i III B Turbo - Bemærk: defekt motor ! - Video!
BUDT 129000,- DKK
20 stk trailer/støbeplader, ru-blank. Mål 1220X2440X15 mm. Ubrugt
MULTIMEDIE til bl.a. VW Passat, Golf og Touran, Seat, Skoda Octavia, Fabia, Rapid mv., Android, mirrorlink, håndfri tale og 9" touchskærm. Inkl. GPS antenne og canbus integration. Ubrugt.
Stol som kan anvendes som bord ( 2 i en) i træ, ubrugte i kasse
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Brenderup B26 - Lasteevne 2.240 kg / Capacity 2.240 Brenderup B26 - Lasteevne 2.240 kg / Capacity 2.240 kg
BUDT 18750,- DKK
2 stk. Motionsure, sort, med skridttæller, pulsmåler mv. Ubrugte
Patek Philippe Calatrava af 18 kt. guld, ref. 3536. Mekanisk værk med manuelt optræk, kaliber 23–300. 1960'erne. Læderrem med C-type spænde af guldbelagt stål. Ø 32 mm. Værknr. 1142915. Kassenr. 432209.
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner) Et par syborde af palisander med garnkurv af flet, ene endesarg med skuffe. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri, ene bord med mærke. H. 52. L. 58. B. 44. (2)