Lukker 08/12-2024 14:47:00
Christian IX, 10 kr 1900 VBP, H 9B, F 296, og Frederik VIII, 10 kr 1908 VBP (2), H 2, F 298, i alt 3 stk.
BUDT 3300,- DKK
10 stk Borde 120 x 80 cm
Et par diamantørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med old-cut diamant på i alt ca. 2.00 ct. Farve: J. Klarhed: SI. Samlet vægt ca. 11 g. B. 18 mm. L. 24 mm. (2)
Hele Verden. Gammelt kartotek i 5 æsker. Ser spændende ud med bl.a. Indien og Egypten mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
25 forsænkere
Et par diamantørestikker af 18 kt. rosaguld hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.36 ct. Farve: H. Klarhed: VVS. B. 6 mm. (2)
Hydraulisk hæve og sænkning af hjul til klippehøjde. Spearhead Multicut 3000
BUDT 10250,- DKK
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “Blue Hour”, 2021. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl og olie på lærred. 220×180. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6630 Rødding. 20 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 5.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1 bt. Dmg. Hermitage, “La Chapelle”, Paul Jaboulet 1998 A (hf/in). Owc.
6 stk håndsyet læderfodbolde vejl. pris op til 299kr pr stk.( Modelfoto)
99 dåser kæde/wire-olie, AC200 á 400 ml. (ubrugt)