Lukker 08/12-2024 15:15:00
Umayyade-kalifatet, Walid I, AH 86–96 (705–715), Dirhem, 10 styk forskellige, med etiketter/identifikationer. (10)
Står i 6780 Skærbæk. Wasco fryser med 3 stk. skuffer. Brugt og stand ukendt. Den måler D: 50 cm, H: 84 cm, B: 55 cm. Fra dødsbo. MOMSFRI
2 stk hydrauliske jekker med 2 stk tilhørende pumper. Løftekapasitet 200 tonn hver, År 2023 og har aldri vært i bruk. [email protected]
Lise Blaabjerg (f. Munkdrup 1939, Danmark/Provence,1981-) To kompositioner. Én sign. på bagsiden. Olie på masonit. 26×26 og 23×20. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Parti Karabinhager, Kroge i halvpalle
BUDT 290,- DKK
David Monies (f. København 1812, d. Frederiksberg 1894) “Ved et Telt i Dyrehaven”. Sign. Prof. D. Monies 1878 på blændrammen. Olie på papir monteret på lærred. 22×38. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1434, 2014 nr. 115.
Peter Brandes (f. Assens 1944) Uden titel. Sign. Brandes II. Polykromt malet glas på jern. 65×51. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 250 stk. tæppefliser 50x50cm.
1 ubrugt gearmotor 0,37KW
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) Parti fra Sabinerbjergene. Usigneret. Olie på lærred. 57×87. Proveniens: ABR auktion 287, 1972 nr. 157.
BUDT 17000,- DKK