Lukker 08/12-2024 15:18:00
Kina, 10 Cash u.år (1912), KM Y 301a
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
VÅD/TØR STØVSUGER, 20 liter, 2200 watt. HEPA filter. Ubrugt.
1864. Preussisk feltpostbrev sendt til Viborg fra Militär-Gouvernement für Jutland, der lå i Aarhus. Stemplet K.PR.FELDPOSTAMT*GARDE=KORPS* 11.8.1864. Usædvanlig smuk kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 bts. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). 2 bts. Château Léoville Poyferré, Saint - Julien. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in). Total 6 bts. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Ca. 47 stk Vandkarafler 1 liters
Slangevogn med tilbehørssæt + 4 sæt Håndredskaber i alt 12 dele
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) Maskekomposition. Sign. EJ 84, særtryk. Litografi i farver. Bladstørrelse 67×50. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1920. Planche med ufrankeret brev fra Den Internationale Kommisions Pressebureau sendt fra Flensburg 1.3.20 til Haderslev samt løst parstykke 4 kr./5 mark, grøn anvendt på pas 14.januar 1920. Sjældent materiale [ 27 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 bts. Château Rieussec, Sauternes. 1. Cru Classé 2017 A (hf/in). Owc.
1 rigsbankdaler 1819, No. 8594505, Sieg 70, Pick A53, små papirgennembrud og papirmangel langs kanterne, øverst th. blækskrift