Lukker 08/12-2024 15:27:00
Yemen, Imam Yahya, Imadi Riyal, AH 1322/1344 (1924), KM Y 7. (3)
Dvs. tøjstativer ca. 15 stk.
- Traktoren kører og starter godt. - Bagliften kan hæve og sænkes dog er der fejl på den automatiske lift / vægt funktio Ford 7840 - 4,5 Ton - FE6PCY
BUDT 55500,- DKK
1863. 16 sk. rosalilla. Fint mærke med tydeligt nr.stempel 1. Attest Møller [ 10 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
H. C. Stilling (f. Hørsholm 1815, d. Frederiksberg 1891) “Parti ved Strædet la Costa i Verona”, 1863. Sign. H. C. S. Verona. Pen og vandfarve på papir monteret på pap. Bladstørrelse 27×17. Udstillet: Charlottenborg 1863 nr. 254.
Royal Swiss knivsæt, 9 dele. Alle med pæn brun skaft. Ubrugt og i original taske. +MOMS
Strygestål med diamantbelægning. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
Varebil Nissan Qashqai Dci 115 Klimaanlæg Fartpilot Elruder Navigation 6 gear Uden afgift Registrerings attest medfølger
5 stk. 16 dele hulsavssæt str. 19-127 mm. Ubrugte
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2001 A (hf/in).
Hulsavsæt til beton mv. 40, 65, 80, 100, 120 mm med SDS adapter. I alu-kuffert. Ubrugt
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Oxford”. To kontorstole med stamme af forkromet stål, monteret på drejefod af aluminium med fem hjul, betrukket med hhv. lyst uld og alcantara. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1991. (2)
En stor dobbeltløbet flint-terzerol af Joseph & William Richards ca. 1800 med krummet kolbe, indvendig lås med skydesikring, mærket J & W Rihrads på basculens ene side og LONDON på den anden. På basculens venstre side omskifter for øverste eller nederste løb, ca. 12 cm. lange runde piber i kaliber ca. 15 mm. riflede med 8 trekantede riffelgange. (1)