Lukker 10/12-2024 20:53:00
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) “Oxford”. To kontorstole med stamme af forkromet stål, monteret på drejefod af aluminium med fem hjul, betrukket med hhv. lyst uld og alcantara. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1991. (2)
Bordlampe af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme, rigt støbt med bladværk. Napoleon III form. 20. årh.s. begyndelse. H. inkl. fatning 65.
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - BLÅ. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
3 bts. Chateauneuf-du-Pape, Vieux Telegraphe 2015 A (hf/in).
Er blevet brugt i et kalkbrud. Mekanisk vedligeholdt. Der medfølger dele til defekt fødebånds-håndta Finlay 798
BUDT 21000,- DKK
Årgang 2001. 262628 km. Ifølge sælger kan den starte og køre, men den ryger meget. Formentlig en dyse, der er gået. Bussen har været registreret hos Hærens Materielkommando. Der medfølger forsvarets standardgodkendelse. Godkendt til 53/49 personer.
16 stk. automatiske sæbedispenser + 19 stk. bordholdere for do (ubrugt)
Står i 6780 Skærbæk. Diverse bestik - gafler, skeer, knive, kagespade, teskeer mm. Nogle af dem er med træskaft. 2 stk. lysestage og kande. Derudover sukker og flødekande med bakke. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
BUDT 18000,- DKK
Signeret Keshan tæppe, Persien. Medaljondesign på rød bund. Signeret: Kashan Attai. Ca. 1950. 314×218.
AUTOGRAFER. Interessant lot med ca. 30 danske og udenlandske autografer - mest på fotos ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Furukawa Furukawa FX