Lukker 08/12-2024 15:28:00
Samling af danske og udenlandske mønter i 3 album og på bakker, samt lidt medaljer, pengesedler og tokens, sølvmønter fra flere lande inkl. Danmark, erindringsmønter 1930–1972 (7 stk.)
Står i 6800 Varde. Diverse havedele. Trillevogn, stige, spande, kost, skovl, m.m. Mange dele. Oprydning fra bo. MOMSFRI
2010 CITROEN BERLINGO 1,6Hdi Innbyttebil Stått en stund og EU er utgått Starter og går fint Nytt dieselpartikkelfilter Ny clutch for ca 2 år siden Kjente feil er ..knekt fjær høyre side foran Div. bulker..se bilder Defekt baklampe Selges som rep.objekt
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930) “En gammel Courmager”. En ældre mand gør kur til en ung kvinde på en solbeskinnet vej ved Gardasøen. Sign. H. Brasen 1884. Olie på lærred. 138×102. Udstillet: Charlottenborg 1885 nr. 53. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 228, 1969 nr. 79, afb. s. 19.
A pair of elmwood “Jiage” bookshelves each with three shelves, sides with openwork railing, bottom shelf above an apron. 18th century. H. 173 cm. W. 103 cm. D. 32 cm. Provenance Andy Hei Ltd. 2006
200W Kraftig LED Ufo-lampe med loft beslag til kædewire. 220V. Ubrugt.
Står i 6740 Bramming. Kogeplader - forskellige slags. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
12 stk Campingblus til at sætte direkte på gasflasken
Acton Schubell (, Danmark. 20. Århundrede) “Pragh”. Lænestol med ben og armlæn af bøg. Sæde samt dybthæftet ryg betrukket med sortstribet møbelstof. Udført hos Schubell & Madsen. Litteratur: Tidsskriftet “Møbler” nr. 11, 1954, side 20. Variant af ovennævnte med anderledes armlæn.
BUDT 23000,- DKK
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn