Lukker 08/12-2024 15:37:00
Ludvig Holberg medaillen fra Dansk Forfatterforening tildelt Robert Neiiendam 3/12–1961, A. Malinowski, forgyldt Ag, 55 mm, 97,35 g, i original æske Medaillen blev først gang uddelt i 1934 i 250 år for Ludvig Holbergs fødsel. Blækskrift på æsken.
Manuel opskæringslinje til fødevarer industrien. 10-12 Mands/Kvinde opskæringslinje, med el. bånd til videre transport af varer. Funktionel ved sidste anvendelse.
Køletrailer som stadig er i brug. Dørene lukker og åbner fint. Køleanlæg virker. Soriberica Refrigerated trailer
BUDT 10250,- DKK
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942) Parti fra bakkerne ved Næstved en sommerdag. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 48×71.
Parti radiatorer( fl. Nye) + krom håndklædetørre + alu-rist til konvektor + opføringssæt
16 visninger
SKJELHØJE. Stjernestempel på 3 øre, Bølgelinie på postkort. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
gearmotor 0,55KW, 61,9:1
ca. 1850. Udstillingsplanche med portofri forsendelse fra “Comitten for den ugentlige 4 Skillings Subskribtion”. Interessant! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk Elektrisk fodfile med udskiftelig rulle hovede,ubrugte
Celine Taske af brunt monogram kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og lyst monogram for. H. 19 x B. 35 x D. 19 cm.
50 stk. UL Woblere 3 cm., 3.1 g. Mange forskellige farver. Rigtig gode woblere til f.eks. Put and Take ørreder og aborrer. Kan fiskes som UL wobler, men også som wobler efter et bombarda flåd. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
17 visninger
BUDT 175,- DKK
Samling diverse glas, bestående af fire jernbaneglas samt otte pepitaglas, Danmark og ét kraftigt snapseglas, antagelig Tyskland. 19. årh.s sidste halvdel. H. 6–9,3 cm. (13)
Japan, 2 Shu u.år (1860–1869), KM C 18a, 3 stk., 2 Bu u.år (1868–1869), KM C 21d, 3 stk. (6)