Lukker 08/12-2024 15:42:00
Samling af diverse frimurer medailler og andre effekter fra bl.a. Danmark, England og Tyskland m.m., diverse andre småmedailler og medaille fra Japan, World Technical Congress Tokyo 1929
BUDT 5250,- DKK
Francisco Borès (f. Madrid 1898, d. Paris 1972) “Panorama”. Sign. Borès 37. Olie på lærred. 38×46. Uindrammet. Rester af udstillingsetiket på blændrammen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
30 stk. LED lysarmaturer, 150 watt, 120 cm. Ubrugte
Nyklassicistisk sejl i ramme af forgyldt træ og gesso, rigt udskåret med rocailler, bladværk og blomster. 19. årh.s. midte. H. ca. 229. B. 108.
Lycksele vognen mandskabsvogn. Type PVRT3-5250 Årgang 1999 Serie no. 74-99 3 dobbeltskabe i god kvalitet. Gasblus. Elektrolux køleskab med lille fryser. Bænk og bord. Toilet - aldrig brugt - håndvask. Vandvarmer. Værkstedsrum i bagerste del af vognen. 2 støttehjul. Trappe Nogle løse effekter som kan ses på billeder er nødvendigvis ikke inklusive, da vognen tømmes inden afhentning. Vognen har kun været i internt brug af Naturstyrelsen.
Med skovvogn på 4 til 7 meter og FMV 350 kran. Ekstra grap 90 x 55. Punkterfri hju Fendt Farmer 308 LSA - 4 ton - Video!
BUDT 47000,- DKK
MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
Træningsmaskine, Technogym, stand ukendt
Rød værktøjskasse i metal Med ca. 66 dele værktøj.
BUDT 10500,- DKK