3 visninger
Lukker 08/12-2024 15:47:00
Beskrivelse:
Italien, samling medailler, inkl. Medaglia commemorativa delle operazioni militari in Africa Orientale, Medaglia al valor militare, i alt 8 stk.
BUDT 750,- DKK
Afhentes: Se auktionen (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Ifø akryl badekar i stål 1700x750cm. (Lille skade som kan dækkes ved montering)(ubrugt)
dage
timer
min
7 visninger
BUDT 100,- DKK
AFSLUTTET
23 stk Opbevaringskasser heraf 21 med låg, L 58 B 39 H 42 cm, 80 liter, nogle mangler lukketøj, med brugsspor
BUDT 600,- DKK
Hjullåsriffel ca. 1700 med messinglås og pibe af Jacob Strasberger. Skæfte af klassisk tysk form med kolbekasse, indlagt med horn i fiskenetsmønster og perlemor i form af tulipaner og dyr. På kindpuden to løver i perlemor stående på bagbenene med front mod hinanden på hver side af et skjold. Sideblikket gennembrudt og graveret med bladslyng. Låsepladen i messing er dekoreret med springende hjort og to engle samt mærket IA. Ca. 87 cm. lang ottekantet pibe kaliber ca. 13 mm. riflet med 6 dybe riffelgange. Over krudtkammeret et messingstempel krydslagt nøgle og pistol samt bogstaverne IS. Foran stemplet er piben graveret JACOB STRASBERGER IN STAUDACH. Piben har standviser og messingsigtekorn, men har tillige været forsynet med diopter. Jacob Strasberger arbejde i Staudach i Bayern ca. 1720.
6 visninger
BUDT 0,- DKK
12 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2004 A (hf/in).
8 visninger
BUDT 8000,- DKK
METAL FRÆSER, PEDERSEN.
9 visninger
BUDT 1500,- DKK
Står i 6800 Varde. Egetræs spisebord med 8 stole. Været brugt i jagt stuen. Måler : 154 x 88 cm. H: 75 cm. Sidehøjde på stolene er : 46 cm. Pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Ole Lynggaard (f. 1936) Tre halskæder prydet med brune ferskvandsperler og perler af smykkesten i grønne nuancer med Lynggard dupsko. L. 43–45,5 cm. (3)
BUDT 1250,- DKK
1902. 5 øre, variant “FARVELØS PLET I KRONE”. Parstykke på brevkort med variant i venstre mærke. [ 34C ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 270,- DKK
Store microfiberklude til feks bilpleje, aftørring osv, måler 29x59 cm
5 visninger
Baderumsknage m. 3 knager, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Hvide (A, 3, 5, 12, 14)
4 visninger
Står i 6780 Skærbæk. 2 stk. trillebør (begge af mærket Randersbøren) og sækkevogn. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Pöttinger Terria 6040 Harve. Årgang 2022 Kørt ca. 500 ha. Dybdeharve type 9116 6 meters arbejdsbredde. 4 bullet. Hydraulisk stenudløser. Dobbelt hjul i begge sider foran. 4 bærehjul for god balance ved vendinger. Bruges også hvis der skal køres uden valse. Tandem U-ringvalse. Jævne tallerkner. Sideplader der følger terræn. 2 punkts træk. Flydestilling for trækstang, så harven følger terræn optimalt. Hydrauliske bremser. Hårdmetal spidser.
1 visning
BUDT ?,- DKK