Lukker 08/12-2024 15:51:00
Værdi-Mærker, 10 kr i messing indslået H.P. (3 stk.) samt 500 øre i forniklet zink indslået BERNINA, ikke registret af Sømod, i alt 4 stk.
- For 2,5-5 ton - der er ikke monteret et beslag til et normalt Beco hurtigskifte!!! Og vi ved ikke hvilket hurtigskift grave-skovlen passer til Beco 80 cm - For 2,5-5 ton
Ubekendt maler, 19. årh. En mand med sit æsel. Sign. O. P.? 6/10 94. Blyant og vandfarve på papir monteret på papir. Bladstørrelse 24×16.
Et par solitaire diamantørestikker af 18 kt. hvidguld hver prydet med brillantslebet diamant på i alt ca. 0.82 ct. Farve: F. Klarhed: VVS1. B. 5 mm. (2) HRD certifikat nr. 240000081793 og 240000081792 medfølger.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “Ry 100”. Reol af eg, med 29 hylder, fem sidevægge, fem metalfødder, fire metalstænger, adskillige hyldeholdere og metalbeslag. Udført hos Ry Møbler. H. 205. Samlet L. ca. 410. D. 36.
50 kr 1944 f, nr. 1774024, Svendsen / Vinther, Sieg 123, DOP 132
BUDT 370,- DKK
1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1955 B/C (us). 1 bt. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 1955 C (ms). Total 2 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
Chanel “Classic Double Flap” taske af sort quiltet lakeret læder med sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, CC drejelås, en udvendig baglomme, et rum med fire indvendige lommer og sort læderfor. H. 15 x B. 25 x D. 7 cm. 2009–2010. Carte d'authenticité og authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
NAKSKOV 13.2.1882. Lap.VI på bagsiden af brevkort fra Nakskov til Raarup. Dette stempel er IKKE PRISSAT I DAKA! [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti assorteret værktøj
BUDT 170,- DKK