Lukker 08/12-2024 15:58:00
10 kr 1911 F, nr. 7032860, V. Lange / Jessien, Sieg 95, Pick 7, papirrevne ved øvre margin Jessien underskriften skulle efter sigende være sjælden.
3 ubrugte hydr. Pumper
Grønland. Årsmapper 1977–2013 inkl. lidt særmapper. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 310,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk CP Lerskovl - 40 cm. - S40 ski CP Lerskovl - 40 cm. - S40 skifte
Tysk vinglas “Hessisk Type”, slebet med Christian VII kronede monogram, rester af forgyldning. 18. årh. H. 15,5 cm. Proveniens: Ifølge oplysninger fra Carlsberg, muligvis fra Carl og Ottilias hjem eller den ældre brygger I. C. Jacobsen.
Træningsstativ med klatrestige i letmetal
60 stk terrassebrædder lærk 25x145x2100mm + 50 stk 25x55x2100mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Danmark. 1854–1863. Parti 4 sk. brun med i alt ca. 200 stk. af AFA 4, 7 og 9 opsat på Visirplancher [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Bulldozer, Caterpillar D6T LGP m. ripper - årg. 03. 2014 - stelnr. CAT00D6TVJRW00558 - timetæller viser ca. 10495 timer - udvendig mål dozerblad: B: 3910 mm. + 3D maskinstyring bestående af: maskinstyringspanel, Leica MCP80 årg. 2023 + 2 stk. GNSS-maskinmodtagere, Leica iCON CGA60 årg. 2015 + div. udstyr på maskinen
BUDT 205000,- DKK
Albumfront. “Weltreise - Postkarten-Album”. Pragtfuld gammel albumfront i Jugendstil (32×40 cm.). Monteret i skifteramme 40×50 cm. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 3015000,- DKK
Liftket 250 kg. Elkran, 690v, uden kæde, fremtræder ubrugt
BUDT 1700,- DKK
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945) “Icon I can Bear”. Sign. monogram 2023. Olie på plade. 27×18,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.