Lukker 08/12-2024 16:19:00
Ovalt messingtegn, 70×53 mm med 2 mm hul med teksten Politifuldmægtigen Vordingborg By og Söndre Birk
BUDT 430,- DKK
Skrivebord samt skænk af palisander, skænk med skydelåge, arkivskuffe, fem skuffer samt skab i siden. Skrivebord med to skuffer, heraf en til arkivmapper. Udført hos Sibast Furniture. Bord: H. 74. L. 205. B. 90. Skænk: H. 63. L. 165. B. 42. (2)
Gertie Lundberg (f. Sverige 1943) “Barnkammarmattan”. Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Dekor i blå, gule, hvide og lyserøde nuancer. Udført hos Vävaregården Eringsboda, 1984. L. 203. B. 140. Udført på bestilling til nuværende ejers datters børneværelse.
BATO VÆRKTØJ. Skruetrækker sæt samt 2 stk. Tangsæt.
Gucci Rygsæk af brunt ruskind og læder med gyldne beslag, bambushank, to justerbare stropper, en udvendig forlomme, et rum med snorelukning, en indvendig lynlås lomme og lysebrunt stof for. H. 22 x B. 22 x D. 10 cm.
Hængelås, 40 stk.
5 stk Flood light på 40W med indbygget batteri og solpanel.
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948) Parti fra haven ved Prinsens Palæ. Usigneret. Olie på lærred. 57,5×45.
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957) Gadebillede. Sign. Olaf Rude Gudhjem 20. Akvarel på papir. Lysmål 38×38. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ubrugt gear 1:30
Antikkens Grækenland, Sicilien, Akragas, ca. 420–406 f.Kr., Hemidrachm, 1,94 g, HGC 2, 103, SNG ANS 1002 Ex. Professor Niels Hannestad
Niels Reumert (f. Hellerup 1949) Komposition. Sign. Niels Reumert 64. Olie på lærred. 36×36. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 stk transport boxe på hjul. ( 1 hjul mangler ) Måler H 95 B 360 cm.