Lukker 08/12-2024 19:37:00
Står i 6630 Rødding. Udlevering er onsdag d. 11. december mellem 15.30 - 16.30. Adresse tilsendes, efter faktura er betalt. Sikr dig, at alt stemmer overens med billede og tekst, når du afhenter. Der er løfte redskaber på stedet.
Parti Karabinhager, Kroge i halvpalle
12 bts. Champagne “Rosé Sauvage”, Piper-Heidsieck A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993) “Begravelsen”. Sign. Heerup. Olie på masonit. 50×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 23000,- DKK
Gucci “Small Sylvie” taske af hvidt læder med gyldne beslag, skulderstrop, et rum med to indvendige lommer hvoraf en har lynlås og beige ruskindsfor. H. 17 x B. 26 x D. 8 cm.
USA, samling Mercury Dimes, inkl. 1917 D, 1919 D, 1919 S, 1924 D, KM 140, i alt 67 stk. Ex. Kim Jacobsen
Dansk Vestindien. Tofarvet. 2 plancher med diverse trykopdelte mærker inkl. bedre tryk. Blandet kvalitet. [ * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Hanhardt Pioneer 417 af bronze “The Rake x Revolution”. Mekanisk værk med manuelt optræk. Sort læderrem med c-spænde af bronze. Ø 42 mm. 2020 Original æske, certifikat og manual medfølger.
Ubekendt maler, 18. årh. Et par portrætter af Jacob Bang (1739–1797) og Johanne Bang f. Walther (1754–1822). Usigneret. Olie på lærred. Oval. Hver 26×20. (2)
1927. Karavel 15 øre, rød. Variant “ØPE”. Postfrisk. AFA 4.400 [ 169x ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×