Lukker 09/12-2024 19:21:00
Ubekendt maler, 18. årh. Et par portrætter af Jacob Bang (1739–1797) og Johanne Bang f. Walther (1754–1822). Usigneret. Olie på lærred. Oval. Hver 26×20. (2)
Hurtig-skift med drejeled til Komatsu teleskoplæsser 700 serien. Komatsu 712-714-716-718 serien - Hurtigskift med drejeled til teleskoplæsser
BUDT 13500,- DKK
52 stk terrassebrædder af lærk, douglas, fyr eller gran 28x120x2100mm. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) Fem kompositioner, heraf fire forabejder til litografiet fra 1956. Én sign. Jorn 56. Tusch og litografi i farver. Bladstørrelse 73×55 og 65×49. (5) Litteratur: Van de Loo 192, variant. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Canbus diagnose scanner OBD2. Finder og kan slette fejlkoder mv. Ubrugt
Nain tæppe med silke, medaljon design med slyngede grene, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20. årh.s slutning. 362×246.
Romerske kejserdømme, Orbiana, Augusta 225–227, Denar, Rom, CONCORDIA AVGG, 3,15 g, RIC 319, RSC 1
Postkort. Album med ca. 300 kort fra midt- og østjylland. Langt mest topografiske motiver. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Skandinavien. Flyttekasse med diverse samlinger og andet. Bl.a. set bedre Island og Grønland med Pakke-porto mærker mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) Komposition, 1963. Sign. MB. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 54×37. Litteratur: Henning Smidth nr. 1963–060. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bottega Veneta “Sloane” taske af metallisk flettet læder med sølvfarvede beslag, kort hank, et lynlås rum med to indvendige lommer og lysebrunt for. H. 26 x B. 36 x D. 13 cm.
10 kr 1911 F, nr. 7032860, V. Lange / Jessien, Sieg 95, Pick 7, papirrevne ved øvre margin Jessien underskriften skulle efter sigende være sjælden.