Ubekendt maler, 18. årh.

Lukker 09/12-2024 19:21:00

Ubekendt maler, 18. årh. Et par portrætter af Jacob Bang (1739–1797) og Johanne Bang f. Walther (1754–1822). Usigneret. Olie på lærred. Oval. Hver 26×20. (2)