Lukker 08/12-2024 19:37:00
Står i 6630 Rødding. 80 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 20.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Alt på 2 paller, 3 trækasser med hank mrk. Bacardi Oakheart, glas, ølkrus, kander, isterning spand m.m. Flere glas trænger til rengøring
PALLE med slibeværktøj, m.m.
Står i 6740 Bramming. Diverse antenne stik og tilbehør til antenne. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Evgeni Alexandrovich Lanceray, efter, 20. årh. “The Triumph of the cossacks”. Skulptur af jern. Udført hos Kusa Jernstøberi. H. 26.
Trailer der har være brugt til at fragte vægtklodser til kran. Kan nemt bruges eller ombygges til andet. Brenderup P69 - Lasteevne 2.700 kg / Capacity 2.700 kg - Buggytrailer
48 stk Stabelstole, med brugsspor
ALUKAR, 1200x800 mm. Vægt 65 kg.
Skruemaskine, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) Figurer og fugle. Sign. Corneille 2000, 19/120. Terragrafi i farver. Lysmål 61×52. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
12 bts. Champagne “Rosé Sauvage”, Piper-Heidsieck A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Dansk snedkermester Øreklapstol med ben af bejdset eg. Sædehynder, sider og ryg betrukket med patineret brunt, farvet skind. Udført ca. 1940'erne.