Lukker 05/12-2024 19:00:00
Alt på 2 paller, 3 trækasser med hank mrk. Bacardi Oakheart, glas, ølkrus, kander, isterning spand m.m. Flere glas trænger til rengøring
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Gulvvasker Nilfisk BR 751, 230v, forhjul defekt, bak virker ikke, kørt her ind i hallen
Erling Torvits (, Danmark. 20. århundrede.) Et sæt på seks spisestuestole af palisander, ryg med fire horisontale sprosser. Sæder betrukket med sort læder. Formgivet 1964. Udført hos Sorø Møbelfabrik. (6)
Ubekend maler, 20. årh. Havneparti. Utydeligt signeret. Olie på lærred. 56×62.
2 stk. Motionsure, rød, med skridttæller, pulsmåler mv. Bluetooth. Ubrugte
Merete Barker (f. Birkerød 1944) Uden titel. Sign. Merete Barker 95. Olie på papir momteret på lærred. 70×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Emil Wennerwald (f. København 1859, d. sst. 1934) Fra en solrig Italiensk kyst. Sign. E. Wennerwald. Olie på lærred. 51,5×67.
Pæn dozer med 3D GPS udstyr - har altid kørt med samme fører, som har passet den fin Komatsu D65 PX-18 - 22 ton - Leica MCP80 3D GPS !
BUDT 483000,- DKK
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler samt Julemandskostume
Dansk snedkermester Blomsterkasse med stel af massiv Cubamahogni. Kvadratisk, hvidmalet “balje” af zink. Udført ca. 1930'erne, Danmark. H. 49. L./B. 95. Proveniens: Hidrører fra samme hjem som katalognr. 1076007–5.