Lukker 04/12-2024 13:00:00
12 stk brukte felger til Volvo A40 dumper kan kjøpes som sett til 1 dumper 6 stk felg, eller kjøpe alle sammen 12 stk.
Afhentes: Gol , Norway (via Google Maps)
4 stk Serveringsbakker heraf 2 med logo + 2 gl. flasker carlsberg og Bie-Hobro
Ulla Brandt Håndvævet løber af uld i “rölakan” teknik. Blomsterdekor i grønne, brune og hvide nuancer. Sign. UB. Udført 2. halvdel af 20. årh., Sverige. L. 355. B. 87.
Ca 3000 stk Rør / Kabelholdere 20 mm, rustfri
holder for gevindværktøj
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
4 stk Ukrudtsbor, bruges sammen med boremaskine
1856. Oscar, 2 sk samt 3 stk. 8 sk. på brev med PRAGT-stempler “LAURVIG 18/2–1861” sendt til Frankrig. Desværre kort hjørnetak nordvest på yderste venstre 8 sk. [ 2+5 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Opal- og diamantbroche af 14 kt. guld og sølv prydet med talrige cabochonslebne opaler, baguetteslebne diamanter på i alt ca. 0.91 ct. og brillantslebne gule diamanter på i alt ca. 1.46 ct. Vægt ca. 15 g. B. 3,4 cm. L. 5,6 cm.
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1992 A-A/B (bn).
BUDT 1650,- DKK
Armklipper til minitraktor eller redskabsbærer. - Udstyr til afvaskning af kantpæle incl. 1.000 liters vandtank med pumpe medfølger. - Klipper med y-slagler medfølger. NB ! Der kan købes mere udstyr til maskinen (hækkeklipper og kantskærer m.m. Orsi Cut 030 Revers - Armklipper med udstyr
BUDT 11750,- DKK
Buckley Macgurrin (f. 1896, d. 1971) “River Crossing” 1957. Sign. Buckley Macgurrin 57. Olie på plade. 51×71.