Ubekendt maler, 19. årh.s

Lukker 09/12-2024 18:00:00

Ubekendt maler, 19. årh.s begyndelse Titusbuen med udsigt til Kapitol. Pen og vandfarve på papir. Usigneret. Lysmål 103×65,5. Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 283, 1941 nr. 252.