Ernst Meyer (f. Altona 1797, d.

Lukker 09/12-2024 18:02:00

Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861) “Tvende italienerinder”. To piger i italiensk landskab. Sign. Ernst Meyer Roma på blændrammen. Olie på lærred. 27×32. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 718, 2003 nr. 1569.