A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812,

Lukker 09/12-2024 18:05:00

A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857) Udsigt til Vejle og Vejle Fjord. I forgrunden flere landarbejdere på markerne, i baggrunden kuperet landskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 67×98. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 899, 2020 nr. 29 afbildet side 52.