Lukker 09/12-2024 18:21:00
Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870) En italiensk hyrde med sine geder. Usigneret. Betegnet bagpå rammen Zillen. Olie på lærred. 27×42. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 734, 2004 nr. 1838.
1937. Schultz, 10 øre, grønblå. Klip med sort skjoldstempel KOLONIEN FREDERIKSHAAB. Attest Nielsen PRAGTEKSEMPLAR [ 15 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ubrugt slange 15m højtryksrenser
Bertel Thorvaldsen, efter (, efter) Relief af bemalet gips efter Musernes dans (fra 1844). 38×79 cm.
Står i 6800 Varde. Træplader og tømmer. Forskellige slags og mål. Et par enkle pallerammer. De længste måler ca. 300 cm. Tørt og stået indenfor. Ok stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Figur på fod i metal, H 100 cm.
- Slambasin i syrefrit / rustfrit stål til at tømme slam i fra slamsugere - og det skiller så vand og slam for sig. - Ny pris + 1.000.000,- DK ABC Syrefrit stål - Slambasin
BUDT 75000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskersk ABC 140 cm - S 45 fæste - svenskerskovl
Cartier “Panthere” perlesmykkesæt bestående af fem-radet armbånd og halskæde af 18 kt. guld og silverium hver med panterhoved med øjne i form af to dråbeformede smaragder samt prydet med talrige kulturperler. Perlediam. ca. 4 mm. Armbånd L. 18,5 cm og serienr. 284543. Halskæde L. 39,5 cm og serienr. 276446. (2) To originale æsker, certifikat nr. 1142343 til armbåndet og to kvitteringer fra Cartier i 2024 for omtrækning af perler medfølger.
Engelsk klapbord af mahogni. Ca. 1820.
Louis Vuitton “St Jacques” taske af brunt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og brunt ruskindsfor. H. 30 x B. 26–43 x D. 17 cm. 1994.
NEW WORKS – Florence spisebord Ø: 90 cm. Med mørkegrå marmorplade og sort pulverlakeret stål stel. Designer: Knut Bendik Humlevik & Josefine Hedemann. Nypris 19.995 kr. Brugt og med ridser på bordpladen. +MOMS
Seks danske rokoko skeer af sølv, heraf tre med violinformede skafter, laf prydet med rocaille på undersiden, mester Hans Busch, borgerskab i Aalborg 1766. 18. årh. Vægt 340 g. (6)