Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824,

Lukker 09/12-2024 18:21:00

Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870) En italiensk hyrde med sine geder. Usigneret. Betegnet bagpå rammen Zillen. Olie på lærred. 27×42. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 734, 2004 nr. 1838.