Anders Lunde (f. København

Lukker 09/12-2024 18:23:00

Anders Lunde (f. København 1809, d. sst. 1886) Parti fra Gurre Sø med kvinde der fodrer gæs. Sign. monogram, Gurre. Olie på papir monteret på lærred. 24×32,5.