Lukker 09/12-2024 18:29:00
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892) Opstilling med farverige blomster i en vase. Sign. O. D. Ottesen. Olie på træ. 41×30,5.
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892) Skovbund med blomster. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 24×18.
Velfungerende vandvogn på 10m2, brugt til vanding af ridebane. ABC 10m3 - 10m3 vandvogn / 10m3 water wagon
BUDT 26000,- DKK
30 stk Rosa + 14 stk Oliven, vin og vand glas, model Solange
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur kobberrød og grøn med ferskengrene. Mærket Xuande men sandsynligvis Kangxi, 18. årh.. H. 9,5 cm. Diam. 21,5 cm.
Lite brukt krattknuser. Kun brukt på 1 prosjekt tidligere. 2014 modell medfølger ekstra tenner og styreenhet. S70 Feste medfølger.
OLIETRYK TESTER, 0-500 PSI/35 Bar. Inkl. Div. Adaptere. Ubrugt.
Danmark mv. Kasse med diverse samlinger inkl. Grønland og lidt andet. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af elefant prydet med brillantslebet diamant. Vægt ca. 5 g. L. 2 cm. Kæde af gulddouble medfølger. L. 37 cm.
BUDT 1700,- DKK
Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912) Ved kysten en sommerdag. Sign. H. A. Siegumfeldt. Olie på papir monteret på malepap. 20×24,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1817, 2018 nr. 80.
72 ruller gaffa-tape, Nashua á 48 mm. x 55 meter x 228 UM (ubrugt)
Robert Wengler Et par armstole af formbøjet bambus og rattan. Udført hos R. Wengler. (2) Litteratur: Lignende model afbildet i “Nyt Tidsskrift For Kunstindustri”, 6. årgang, 1933.