Lukker 09/12-2024 18:28:00
I. L. Jensen, skole Lyserøde roser. Usigneret. Olie på træ. 14,5×19,5.
Lille lot årgangsmønter i flot kvalitet, inkl. 2 øre 1941, 5 øre 1941 (2), 1/2 kr 1939, samt 1 kr 1935, 1941 og 1955, i alt 7 stk.
BUDT 390,- DKK
Stor Betonhammer, Kango, type KV900, i transportkasse
25 forsænkere
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Nyhavn”. Arbejdsbord / spisebord med stel af sortlakeret stål. Top af sortlakeret laminat, samt sko af valnød. Formgivet 1945. Udført hos OneCollection. H. 73. L. 190. B. 85.
10, 20 og 50 kr, alle med forskellige kombinationer af årstal, litra og underskrifter, overvejende ucirkuleret, pålydende 930 DKK, i alt 27 stk.
Står i 6740 Bramming. Diverse ledninger. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
UGGERSLEV. Meget pænt stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Samling af div. personmedailler, svendeprøvemedailler, udstillingsmedailler, propogandamedaille 2. verdenskrig, m.m., i alt 16 stk.
Battery Charger 10A
12 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor