Lukker 09/12-2024 19:57:00
Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912) Ved kysten en sommerdag. Sign. H. A. Siegumfeldt. Olie på papir monteret på malepap. 20×24,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1817, 2018 nr. 80.
TELESKOP/STJERNEKIKKERT. 25x/50x forstørrelse. Inkl. Star Walk 2 licens. Ubrugt.
Jon Gislason (f. Ry 1955) “Træet ved Gudenåen”. 1998. Sign. J.G. 98. Olie på plade. 123×112. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Dvs. rawlplugs 4-12 mm 10 æsker samlet, 950 stk.
Utrustning Centralsmörjning Tankningspump AC Dieselvärmare Hammarhydraulik Redskapsfäste S80 med hydraulisk låsning. Hydraulisk planerskopa 1500 Liter Grävmaskinen har ej använts på ca 4 år. Behöver översyn och en service innan den tas i bruk. Nya batterier monterat september 2024
Ubekendt maler, 19. årh. Kystparti fra et fiskerleje ved Groningen, Holland. Usigneret. Olie på træ. 18×24.
Hele Verden. Originalt parti i 3 flyttekasser med meget blandet materiale og bl.a. set en del Brasilien og Tyskland mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6360 Tinglev. Høvlet spærtræ, C24. Ca. 39 stk. 125 x 45 mm, á ca. 540 cm. Ca. 39 stk. i alt. Ubrugte og restparti. Der tages forbehold for ukurante mål og blandet stand på nogle af dem. Ligger indenfor, men enkle kan have varietet stand + MOMS
80 cm Skovl. Hydrema S45 fæst ABC 80 cm - med Hydrema S45
BUDT 4000,- DKK
Hans Jørgen Hammer (f. København 1815, d. Rom 1882) Parti med to herrer med udsigt til Tiberen og Peters Kirken. Sign. monogram. Olie på lærred. 29×36.
Står i 6800 Varde. Jutlandia havebord med 4 stole. Sort Rattan. I pæn stand. Måler : 150 x 90 cm. H: 72 cm. Sidehøjde på stolene er 43 cm. Medfølger 4 hynder til i grå. Brugt, men pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI