Hermann Carl Siegumfeldt (f.

Lukker 09/12-2024 19:57:00

Hermann Carl Siegumfeldt (f. Esbønderup Skovhuse 1833, d. København 1912) Ved kysten en sommerdag. Sign. H. A. Siegumfeldt. Olie på papir monteret på malepap. 20×24,5. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1817, 2018 nr. 80.