Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel Portræt af uniformsklædt herre. Usigneret. Olie på lærred. 26×21. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 731, 2007 nr. 691 (her katalogiseret som Constantin Hansen, tilskrevet). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær