Thorald Læssøe (f.

Lukker 09/12-2024 18:35:00

Thorald Læssøe (f. Frederikshavn 1816, d. København 1878) “Villa Borghese ved Rom”. Sign. Thorald Læssøe 1857 på bagsiden. Olie på lærred monteret på træ. 11×14,5.