Lukker 09/12-2024 18:36:00
Vilhelm Petersen (f. København 1812, d. sst. 1880) Udsigt mod Hornbæk Kirke og Sundet. Sign. monogram, 1863. Olie på lærred. 21×31.
Tjeneste. 1920. C.I.S. Overtryk. 3 stk. uadresserede helsagskort, annulleret Flensburg 10.2.20 [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1870. 3 sk. 1.tryk. Usædvanligt farvefriskt eksemplar [ 17a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
FORSØGSNUMMERSTEMPEL 1. Flot aftryk med 3 ringe og den 4. med PUKTERET RING på 8 øre, 1875. Lidt små fejl. Attest Lars Jørgensen. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bomag SPR 50/55 D - 400 Bomag SPR 50/55 D - 400 kg
Bestiksæt, 72 dele udført i rustfrit stål. Ubrugt
Meget fin gummihjulslæsser med meget ekstra udstyr. Hjulvægte. Vejesystem med printer. Platin Serviceaftale med Komatsu. Meget velholdt og velkørende. Komatsu WA480-8 - 28 ton - Video!
BUDT 784000,- DKK
Pappershållare Tork 16 stycken
Lavt timetal. Har udstyr til at bruge magnet. NB Magnet følger ikke me Sennebogen 825 Green Line - Magnet ready - Video!
BUDT 225000,- DKK
4 stk. Coconut cykel hjelm i STR: S (51-54 cm)
Ubekendt maler, ca. 1900 Vinterparti med en såret person, der modtager hjælp. Usigneret. Olie på lærred. 91×77.
Samling spidsglas, bestående af fem glat 'Anglais' vinglas og ni snerleglas samt et tøndeglas med optik. H. 8,5–12 cm. (15)
Denne "praktiske" elektriske "45 km/t knallert" kan anvendes til mange formål. Den var på værksted og fik ordnet diverse småting i 2023. Transportel 1200 Combi - Elektrisk / Electric ! 45 km/t !