Lukker 09/12-2024 20:21:00
Samling spidsglas, bestående af fem glat 'Anglais' vinglas og ni snerleglas samt et tøndeglas med optik. H. 8,5–12 cm. (15)
Baderumsknage, Sæbedispenser, 600mm Hylde m. holder, 600mm Håndklædestang alle dele er Sorte (E, 6, 7, 11, 13)
Peter Løvig Nielsen Lille vægreol af teak. Udført og mærket hos Løvig, Dansk Design Denmark. H. 17. L. 59. D. 23.
36 stk Harry Potter puslespil m/48 brikker
1940. Prov. 60/6 øre, orange. Stemplet parstykke [ 6A ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6 stk Elektrisk fodfile med udskiftelig rulle hovede,ubrugte
1918. Chr. X, 27 øre, rød/sort. LUX-stempel KJØBENHAVN 14.4.19 [ 102 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Tiffany & Co. Perle- og diamantvedhæng af 18 kt. guld prydet med kulturperle og brillantslebet diamant. Halskæde af 18 kt. guld medfølger. Perlediam. ca. 7 mm. Vedhæng L. 19 mm. L. 41 cm. (2) Original bærepose, smykkepose og æske medfølger.
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Alle Sørgendes Glæde, monteret i rizza af sølv. Tempera på træpanel. Moisej Ivanov, guardein Ivan Vonifatievich Evstigneev 1889, Skt. Petersborg bymærke, lødighed 84. 19. årh. 31×25 cm.
Starter hver gang og fungere som den skal. Med mange skovle og et "skovlbur". bøsningerne i kæden i den ene side er slidt igennem. Men ellers ser trækhjul og rullerne fine u Case CX80C
BUDT 189000,- DKK
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Lænestol med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret naturskind. Model 2207. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excava Arden S1500B - Til 25-35 ton gravemaskine / For 25-30 ton excavator
BUDT 16250,- DKK
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971) Tre pers. sofa med ben af eg. Sæde, sider og ryg betrukket med gul uld. Formgivet 1939. Udført hos &Tradition. L. 200.