Edvard Lehmann (f. København

Lukker 09/12-2024 18:44:00

Edvard Lehmann (f. København 1815, d. sst. 1892) En bondepige gående med et lam. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 13,5×18,5.