Lukker 09/12-2024 19:12:00
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Sejlskibe ud for Göteborgs kyst. Sign. H. D Göteborgs Kyst 14. Olie på papir monteret på lærred. Ca. 28×36.
OMKLÆDNINGSSKAB med 3 rum.
Backhausen Bred armbånd af 18 kt. guld. Vægt ca. 87 g. B. 3,8 cm. L. 18,5 cm.
BUDT 34000,- DKK
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
Omega Constellation “NOS” af 18 kt. guld, ref. 368.847. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 1001. 1970. Omega lænke af 18 kt. guld, omkreds ca. 18,5 cm. Ø 33×40 mm. Omega-æske, hangtag og manual medfølger.
Buckley Macgurrin (f. 1896, d. 1971) “Tove 2”. 1963. Sign. Buckley Macgurrin 1963. Olie på lærred. 46×36.
Crosser på el
Mover EF 105, slagleklipper, til PTO, 3 punktophæng, årg 2022, vi kender ikke standen
Stor Hovedfigur af træ, H 78 cm samt CD-holder H 115 cm
A. Lange & Söhne Dobbeltkapslet lommeur af 18 kt. guld. “1A Qualität”. Mekanisk værk med kroneoptræk. Hvid emaljeskive med blåanløbne stålvisere. Værk med nedskruede chatoner, diamantdæksten, Breguet-spiral og Guillaume-balance. Disse elementer kendetegner et A. Lange & Söhne lommeur af såkaldt “1A Qualität”. Desuden anker og ganghjul af guld. Støvkapsel af 18 kt. guld. Ø 52 mm. Kæde på ca. 29 cm af 14 kt. guld. Denne vejer ca. 13 g. Uret (uden kæde) vejer ca. 106 g. 1880'erne.
1 bt. Saint-Joseph “La Sensonne”, Pierre Coursodon 2009 A (hf/in). 1 bt. Cabernet Sauvignon “Gallica”, Napa Valley 2007 A (hf/in). Total 2 bts. Sourced from an excellent private cellar
3 stk Skriveborde forskellige modeller, med kraftige brugsspor
1875. 25 øre grå/grøn. Helt perfekt postfriskt LUXUS eksemplar [ 29 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×