Holger Drachmann (f. København

Lukker 09/12-2024 19:12:00

Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Sejlskibe ud for Göteborgs kyst. Sign. H. D Göteborgs Kyst 14. Olie på papir monteret på lærred. Ca. 28×36.