Viggo Johansen (f. København

Lukker 09/12-2024 19:23:00

Viggo Johansen (f. København 1851, d. sst. 1935) Svensk landskab fra Tyresö med græssende køer i aftenbelysning. Sign. Viggo Johansen, Tyresö 1906. Olie på lærred monteret på lærred. 26×36.