Lukker 08/12-2024 15:34:00
Større lot af tyske mønter inkl Böhmen & Mähren, samt Danzig
BUDT 370,- DKK
KWSM-24IR32HF
1 bt. Château Lafite Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 2019 A (hf/in). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 3900,- DKK
Danmark, samling medailler, inkl. medalje for Deltagelse i Krigen 1848–1850 og 1864, i alt 7 stk.
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1928 C (ms). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1957 C (ms). Signs of old seepage. 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1975 D (mls). Capsule is cut. 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1979 B/C (us). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1983 B (ts/us). 1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1992 A (hf/in). Total 6 bts.
Gadelampe, 500W med fjernbetjening. Energi A++. IP67. Perfekt til garagen, laden, større indkørsel osv. Selve lampen måler 34 x 37 cm. Ubrugt og i original emballage + MOMS
Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909) “Villa d'Este”. Sign. J. la Cour Villa d'Este 30. 1908. Olie på lærred. 45×36,5. Litteratur: Rikard Magnussen fortegnelse over Janus la Cours værker, s. 180, nr. 866. Afbildet. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1201, 2012 nr. 1014.
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
300 stk brædder af lærk, douglas, fyr eller gran 20x95x1500mm på palle. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
3 bts. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1990 A/B (ts).
Hele Verden. Parti i 3 store flyttekasser fyldt med samlinger, albums og meget andet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×