Lukker 09/12-2024 19:37:00
“Blå Mega Riflet”. Dele af middagsservice af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. Royal Copenhagen (18) Bestående af: 6 middagstall. nr. 627, 6 frokosttall. nr. 622 og 6 ovale tall. nr. 626.
BUDT 1650,- DKK
Kompresser med varmegenvinding. Stor kapacitet. 11 KW. 10 BAR. 4 trykluftstanke på hver 90 Reno Monsun Air-e - 1,45 m3/min - 10 Bar
Senneh kelim, Persien. Gentagelsesmønster med heratidesign. 20. årh.s midte. 199×134.
Lafert Elmotor, 7,5 kw, 400v
Mokkasæt af sterlingsølv, ligeknækket rokokoform, bestående af mokkakande H. 15,5 cm, sukkerskål og flødekande. E. Dragsted. Vægt 636 g. (3)
Bottega Veneta “Sloane” taske af metallisk flettet læder med sølvfarvede beslag, kort hank, et lynlås rum med to indvendige lommer og lysebrunt for. H. 26 x B. 36 x D. 13 cm.
Står i 6800 Varde. Parti pletsølv. Mange dele. Ca. 21 dele + bestik. Stager, fad med glasskåle, salt kar med krystal glas (Er intakt) Fremstår i pæn stand. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Danmark 1851–2022 i 3 stk. tomme Leuchtturm album med klemlommer. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
- For 20-25 ton - CW40. NB: Har 1 hydraulisk kip-cylinde ABC 200 cm - For 20-25 ton - CW40
BUDT 8250,- DKK