Lukker 09/12-2024 19:47:00
“Flora Danica”. Suppetallerken af porcelæn, dekoreret i farver med blomster. 3545. Royal Copenhagen. Tallerkenholder af træ medfølger. Diam. 24,5 cm. (2) Leontodon abliquus Horn.
Rawlplugs 10 x 60 mm, 500 stk.
1927. Chr. X, 10 kr. rød/grøn. Flot postfriskt eksemplar. Attest Lars Svendsen [ 177 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Hjørneskriveborde samt Jalousiskab 116 x 45 H 78 cm med kraftige brugsspor
Samsung smart TV 46". Brugt, fremstår i pæn stand. MOMSFRI
Keyboard og to høytalere. Tilstand ukjent. [email protected]
"Sølv" dækketallerkener m/mønster ca. 115 stk.
Slibevifter M.m.
6 bts. Château Ducru-Beaucaillou, Saint - Julien.2. Cru Classé 2014 A (hf/in). Owc.
Constantin Hansen (f. Rom 1804, d. Frederiksberg 1880) En dansende satyr med fløjte. Betegnet Constantin Hansen på bagsiden. Bly på papir. Bladstørrelse 20,5×17,5.
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007) “Venus nuise”. Sign. Carl-Henning Pedersen 1991, 36/60. Håndkoloreret kobbertryk. Bladstørrelse 68×95. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ubrugt Rulle med 175m stålwire, 12 mm.